Opbouwend confronteren

Aanspreken op prestaties en resultaten: agressief of assertief?

Schrijf uzelf of een medewerker in

Inhoud

U moet mensen aanspreken op hun resultaten of prestaties, maar merkt dat uw boodschap niet altijd goed toekomt? Uw gesprekspartner kruipt in zijn schulp of reageert net agressief? Of u hebt na een gesprek het gevoel dat er kansen zijn blijven liggen omdat u teveel rekening hield met de andere? Deze specialisatiedag focust de vaardigheid om mensen effectief aan te spreken op hun prestaties en werkresultaten.

Doelgroep

Deze training richt zich tot iedereen die op zoek is naar de juiste houding en vaardigheden om anderen (medewerkers, collega’s, klanten, leveranciers,…) aan te spreken op gedrag of prestaties.

Dit is een specialisatiedag, wie eerst op zoek is naar de basis van communiceren verwijzen we naar onze driedaagse ‘Hefboom naar beter communiceren’.

Wie eerder vanuit de rol van ontvanger van communicatie tegen zijn assertiviteit aanloopt, verwijzen we naar de trainingsdag ‘Openstaan voor feedback’.

Doelstelling

Tijdens deze specialisatiedag werkt u aan gespreks- en gedragsvaardigheden waardoor u in de omgang met medewerkers, collega’s, klanten, leveranciers,… de gewenste werkdoelstellingen kan bereiken.

Door inzicht te krijgen in uw eigen communicatiestijl en door er bewust mee om te gaan, krijgt u immers meer greep op de manier waarop anderen reageren. Op die manier leert u (zelfs in moeilijke situaties) op een positieve manier uiting te geven van uw mening.

Programma

De volgende topics komen aan bod:

  • Confronteren in een ruimere communicatie-context
  • Begrippen subassertiviteit, agressiviteit en manipulatie?
  • Wat houdt assertiviteit in? (werkmodel)
  • Wat is de eigen persoonlijke stijl?
  • Vuistregels omtrent aanspreken/confronteren
  • Do’s en don’ts
  • Ik-boodschappen
  • Luistervaardigheid en vraagstellingstechnieken
  • Feedbacktechnieken
  • Non-verbale communicatie
  • Gespreksvoorbereiding en -structurering

Aanpak

De opleiding verloopt volledig in workshopvorm. U werkt uitsluitend rond herkenbare en grotendeels door uzelf aangebrachte cases. Vanuit die cases worden een aantal inzichten opgebouwd die verder worden ingeoefend.

Mening van de cursisten

"Deze opleiding is eigenlijk nuttig voor iedereen die in team werkt."
Sofie De Wolf, Mediagenix

"Met dergelijke achtergrond verbetert de algemene werksfeer/houding."
Lars Smolderen, Fluxys

"Dit is een heel interactieve en praktisch bruikbare opleiding."
Liesbeth Vanderloock, Hema Belgie

Praktisch

Docenten


Geert Pieters startte na het behalen van zijn licentiaatsdiploma Tolk , zijn loopbaan als simultaantolk. Later werkte hij in de reclame-sector en tien jaar in het onderwijs. Hij gaf communicatie- en taalvakken aan verschillende instituten waaronder de Erasmushogeschool in Brussel en centra voor volwassenenonderwijs. Vanuit zijn passie voor communicatie, ontwikkeling en persoonlijke groei volgde hij tal van langlopende opleidingen en workshops, ... Meer

Data en plaats

Herentals
14 maart 2012
Link21

Van 9.00 tot 16.30 uur.

Berchem
6 juni 2012
ALM

Van 9.00 tot 16.30 uur.

Gent
21 november 2012
Holiday Inn Expo

Van 9.00 tot 16.30 uur.


Deze opleiding kan ook bij u "in huis" georganiseerd worden.

Prijs


700 EUR (+BTW)

Documentatie, koffie en lunch zijn inbegrepen.

Stel een vraag over deze opleiding aan bart.vanlangendonck@sdworx.com

naar top