|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Welzijn
- Belgische werknemer vindt zichzelf productief
Uit onderzoek van SD WORX blijkt dat 84% van de Belgische werknemers zichzelf productief vindt. Hierbij schat een Waalse werknemer de eigen productiviteit hoger in dan zijn Vlaamse en Brusselse collega’s; een voltijdse medewerker schat de eigen productiviteit hoger in dan een deeltijdse. Op regionaal vlak vinden vooral medewerkers van organisaties in West-Vlaanderen zichzelf harde werkers: slechts 1,7% noemt zich onproductief. 33% van de Belgische werknemers vindt dat hij meer presteert dan zijn collega’s en 17% denkt zelfs zijn leidinggevende te overtreffen. - Generatiemanagement
- Generatiepact: Realiteitszin ten opzichte van de verwachte pensioenleeftijd blijft toenemen
Realiteitszin ten opzichte van de verwachte pensioenleeftijd blijft toenemen!
De verwachte pensioenleeftijd (de leeftijd waarop men denkt effectief met pensioen te kunnen gaan) evolueert over de 4 laatste jaren van 60 jaar in 2003 naar 62 jaar in 2006. Dit betekent dat het voor werknemers steeds duidelijker wordt dat ze effectief langer zullen moeten werken.
Dit blijkt uit onderzoek van SD WORX bij 3.000 werknemers. - Mobiliteit van de werkende Belg
De Belgische werknemer is vrij honkvast. Hij is loyaal ten opzichte van zijn werkgever.
Niet alleen is hij nog niet vaak van job veranderd, ook in de toekomst is hij dat niet van plan.
Bovendien schat hij zijn kansen om een andere baan te vinden niet hoog in. Ook de werkgevers zelf kijken niet echt positief naar ‘jobhoppers’.
Rekening houdend met de krapte op de arbeidsmarkt is het aangewezen te investeren in de eigen werknemers via opleiding, ontwikkeling, loopbaanbegeleiding. Werknemers hechten hier veel belang aan, maar zijn hier niet altijd tevreden over.
|
|
|
|
|